Unde se spală, în această săptămână, recipientele destinate depozitării deșeurilor menajere în Timișoara și zona rurală a județului Timiș?

Unde se spală, în această săptămână, recipientele destinate depozitării deșeurilor menajere în Timișoara și zona rurală a județului Timiș?

- in Actualitate, Locale, Social, Stiri, Utile
0

Societatea de salubrizare va spăla și în această săptămână pubelele de colectare a deșeurilor reziduale din Timișoara și județ. Programul poate fi urmărit și aici.

Astfel, programul săptămânii 13 septembrie – 18 septembrie este:

TIMIȘOARA

Luni, 13 septembrie:

Străzile MIRCEA CEL BĂTRÂN (blocuri), MOISE DOBOŞAN, BRUXELLES, THEODOR AMAN, GRIGORE URECHE, ADAM MICKIEVICS, BANUL SEVERINULUI, RADU DE LA AFUMATI, HOMOROD ANVERS, ALEXANDRU DONICI, RARĂU, TAZLĂU, PELINULUI, GEORGE STEPHENSON, BISTRIȚA, VADU CRIȘULUI, CIOCÂRLIEI, INTRAREA PETRE PĂCURARIU, LIVEZILOR, EROII DE LA PĂULIȘ, LEPA BĂRBAT, PONEASCA, DRAGOȘ VODĂ, TULCEA, VRANCEA, MESTEACĂNULUI, LOCOTENENT, VIDIU BALEA, RUDARIA, MIRCEA CEL BĂTRÂN 1-5, 15, 27, 29, 41, 43-149, 2-126.

Marți, 14 septembrie:

Străzile HOREA, CLOŞCA, PIAȚA AVRAM IANCU, HERŢA, GRIGORE ALEXANDRESCU 51A-121, 40-64, (Viilor – Mircea Cel Bătrân) ,CRIŞAN, SAMUIL SAGOVICI, BASARABIA, COȘARILOR, CINCINAT PAVELESCU, MARTIR CERNĂIANU 1-37, 2-30 (Munteniei – Cetăţii), MUNTENIEI 11-45 (Martir Cernăianu – Macilor), MACILOR, IOAN PLAVOSIN, VUC KARADJIC, VIILOR 1-31, 14-40 (Munteniei – Grigore Alexandrescu), CETATEA ALBA, ION POPOVICI BĂNĂȚEANU, MILOS CERNEANSCHI, MARTIR CORNEL LEUCUȚĂ.

Miercuri, 15 septembrie: 

Străzile TIBRULUI, AGRICULTORILOR, JOHAN SCHWICKER, BELGRAD, GRIGORE ALEXANDRESCU 1-33, 2-26, (Raţiu – Moise Doboşan), BARIEREI, MANOLE, MADONA, PROFESOR ALEXANDRU CIȘMAN, C.A. ROSETTI, ADAM MICKIEVICS, ALEXANDRU XENOPOL, BANUL UDREA, COMOAREI, LILIACULUI, PÂSTORILOR,MĂRGINENILOR, LIMAN, CIREȘULUI, ADAM MULLER-GUTTENBRUNN, CORNELIU NEPOS, ZĂNOAGA, TRIFOIULUI, CASSIAN MUNTEANU, ALEXANDRU NICOLAI NEKRASOV, RAZBOIENI, SEMICERC, TABORULUI, UMBREI, TITUS LIVIUS, ȘTEFAN NĂDĂȘAN, AMZEI, BACHUS, ROȘIORI, EUGEN TODORAN, CORINA IRINEU, ACAD. AUREL BĂRGLĂZAN, CAMELIEI, ION RAȚIU, SACULUI.

Joi, 17 septembrie:

Străzile ARMONIEI, DR. GRIGORE T. POPA, AURORA, MARGINII, TUDOR ARGHEZI, GHEORGHE IVĂNESCU, CONSTANTIN VÂLCEANU, ION BARBU, LORENA, RENAȘTERII, CETĂȚII (de la nr.2-64 (pare), LABIRINT.

Vineri, 18 septembrie:

Străzile CĂLAN, LIEGE, ORȘOVA (Liege – Călan), DEJ (Liege – Carei), CAREI (Liege – Călan), TIMIȘ, STELELOR, ULMULUI, TORAC 9, APATEU 8, BITOLIA 1, LUNEI, ALEXANDRU INDRIEȘ, IOAN LOTREANU, EMILIA PUHALLO LUNGU.

Sâmbătă, 19 septembrie:

Străzile 3 AUGUST 1919, PIAŢA ROMANILOR, COLONIEI, DR. GHEORGHE MARINESCU, DIONISIE LINŢIA, ABRUD, ACAD. CORNELIU MICLOŞI, ION LUCA CARAGIALE, PETRE SFETCA, IOAN DIMITRIE SUCIU, ZLATNA, SPLAIUL NISTRULUI, MIRESEI, CALEA ARADULUI 15-33 (Miresei – P-ța Consiliul Europei) ,Cal. TORONTALULUI (din Piata Consiliul Europei) de la nr. 17-125 (impare); 2-104 (pare), CONSTANTIN STERE, HOTINULUI, ION INCULEȚ.

ZONA 0 GHIZELA

Luni, 13 septembrie – Herneacova, Nadăș, Stanciova, Șuștra, Petrovaselo

Marți, 14 septembrie – Brestovăț, Cosari, Hodos, Tes, Lucareț, Cralovăț

Miercuri, 15 septembrie – Darova, Hodos, Sacoșu Mare

Joi, 16 septembrie – Comeat, Bogda, Sintar,Altringen ,Scharlotenburg, Buzad, Bazoș

Vineri, 17 septembrie – Izvin

Sâmbătă, 18 septembrie – Topolovațu Mare, Topolovațu Mic, Ictar-Budinț.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *