Morți de beți la volan pe drumurile din Timiș

Morți de beți la volan pe drumurile din Timiș

- in Eveniment, Locale, Stiri
0

Polițiștii timișeni au depistat doi bărbați, de 27 și 49 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice sub influența băuturilor alcoolice. Pe numele bărbaților au fost întocmite dosare penale.

Cel tânăr, de 27 de ani, a fost prins de polițiști miercuri, 22 august, în Timișoara. În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat o alcoolemie de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat.

De asemenea, tot miercuri, polițiștii din Boldur au oprit pentru control pe raza localității,  un autoturism, condus de un bărbat, de 49 de  ani, care se afla sub influența băuturilor alcoolice. În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat o alcoolemie de 1,17 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Cei în cauză, au fost conduși la spital pentru recoltarea probelor biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei. În ambele cazuri, pe numele șoferilor au fost întocmite dosare penale pentru infracțiunile comise.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *