Ei sunt cei 99 de primari din Timiș după votul din 27 septembrie

Ei sunt cei 99 de primari din Timiș după votul din 27 septembrie

- in Administratie, Locale, Slider, Stiri
0

Au fost stabiliți primarii care vor conduce pentru următorii patru ani localitățile din Timiș. Surprize enorme sau doar reconfirmări pe poziție, aceasta a fost decizia timișenilor ce au ales sa voteze pe 27 septembrie.

1. Balint – PSD – Danut Crasovan
2. Banloc – PNL – Lucian Trifonescu
3. Bara – PSD – Ioan Lazarescu
4. Barna – PSD – Dumitru Pecora
5. Beba Veche – PSD – Ioan Bohancanu
6. Becicherecu Mic – PSD – Raimond Rusu
7. Belint – PNL – Laurentiu Tarziu
8. Bethausen – PNL – Ioan Lihoni
9. Biled – PNL – Ovidiu Ioan Oprisa
10. Birda – PSD – Gheorghe Marius Stoian
11. Bogda – PSD – Iasmin Iovanut
12. Boldur – PSD – Constantin Stoi
13. Brestovat – PNL – Eugen Dobra
14. Buzias – PNL – Sorin Munteanu
15. Bucovat – PMP – Gheorghe Pop
16. Carpinis – PSD – Dumitru Marcel Popa
17. Cenad – USR – Andrei Tita
18. Cenei – P Republican – Sirgian Tanasin
19. Checea – PNL – Daniel Flori Florea
20. Cheveresu Mare – PSD – Marcel Muia
21. Ciacova – PNL – Petru Filip
22. Comlosu Mare – PSD – Ovidiu Stefanescu
23. Costeiu – PSD – Petru Carebia
24. Criciova – PSD – Romica Catana
25. Curtea – P. Republican – Marinel Craciunescu
26. Darova – PMP – Viorel Cherciu
27. Denta – PSD – Petru Tapanov
28. Deta – PNL – Petru Roman
29. Dudestii Noi – PNL – Ioan Gosa
30. Dudestii Vechi – PNL – Bono Cucalan
31. Dumbrava – UDMR – Ioan Ihasz
32. Dumbravita – USR – Horia Bugarin
33. Faget – PNL – Marcel Avram
34. Fardea – PSD – Violeta Murari
35. Fibis – PNL – Dorel Carcea
36. Foeni – USR-Plus – Saveta Moldovan
37. Gataia – PNL – Raul Cozarov
38. Gavojdia – PNL – Danut Stoica
39. Ghilad – PNL – Cornel Guran
40. Ghiroda – PNL – Ionut Stanusoiu
41. Ghizela – PNL – Mircea Mirean
42. Giarmata – PMP – Claudiu Mihalceanu
43. Giera – PSD – Radu Ionel Vicol
44. Giroc – PSD – Iosif Ionel Toma
45. Giulvaz – PSD – Florentin Critet
46. Gottlob – PNL – Gheorghe Nastor
47. Iecea Mare – PSD – Liviu Tomulea
48. Jamu Mare – PNL – Petre Gagea Neaga
49. Jebel – PNL – Dan Vatris
50. Jimbolia – PNL – Darius Postelnicu
51. Lenauheim – PNL – Ilie Suciu
52. Liebling – PNL – Ioan Munteanu
53. Livezile – PNL – Stefan Varga
54. Lovrin – PNL – Marius Vasile Graur
55. Lugoj – PNL – Claudiu Buciu
56. Manastiur – PSD – Ionel Curuti
57. Margina – PSD – Ionel Costa
58. Masloc – PNL – Ionel Lupu
59. Moravita – PNL – Bogdan Brazdau
60. Mosnita Noua – PNL – Florin Bucur
61. Nadrag – PSD – Liviu Munteanu
62. Nitchidorf – PSD – Danut Draghici
63. Ohaba Lunga – PSD – Gigi Murarescu
64. Ortisoara –
65. Otelec – Pro Romania – Silvia Fekete
66. Padureni – PNL – Dorin Ignuta
67. Parta – PNL – Daniel Dragan
68. Peciu Nou – PSD – Gabriel Dragan
69. Periam – PSD – Cornel Dumitras
70. Pesac – PSD – Cornel Toma
71. Pietroasa – PNL – Virgiliu Ciocea
72. Pischia – PNL – Ioan Sas
73. Racovita – PSD – Nicolae Negru
74. Recas – PSD – Pavel Teodor
75. Remetea Mare – PSD – Ilie Golubov
76. Sacalaz – PMP – Nicu Viorel
77. Sacosu Turcesc – PNL – Gabriel Koller
78. Sag – PSD – Flavius Rosu
79. Sanandrei – PNL – Claudiu Coman
80. Sandra – PNL – Savu Luchian
81. Sanmihaiu Roman – PSD – Viorel Marcuti
82. Sannicolau Mare – PNL – Danut Groza
83. Sanpetru Mare – PSD – Viorel Popovici
84. Saravale – PSD – Sava Stoian
85. Satchinez – PNL – Florin Cheaua
86. Secas – PNL – Simion Pop
87. Stiuca – PNL – Vasile Bejera
88. Teremia Mare – PNL – Cornel Gui
89. Timisoara – USR – Plus Dominic Fritz
90. Tomesti – PNL – Costel Medelean
91. Tomnatic – PSD – Vasiu Stoian
92. Topolovatu Mare – PNL – Ovidiu Dota
93. Tormac – PNL – Marius Lazar
94. Traian Vuia – PSD – Vasile Petruescu
95. Uivar – PMP – Bogdan Savulescu
96. Valcani – PNL – Dragos Buicu
97. Varias – Pro Romania – Nicolae Birau
98. Victor Vlad Delamarina – PSD – Ioan Cristian Cardas
99. Voiteg – PSD – Tudor Nicolae Marinescu

 

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *